Aglomerație pe Autostrada Soarelui. Rute alternative pentru turiștii care se întorc de la mare
18 iul. 2021, 15:49
Actualizat: 18 iul. 2021, 15:49

Aglomerație pe Autostrada Soarelui. Rute alternative pentru turiștii care se întorc de la mare
Articol scris de Scris de Realitatea de Tulcea
Polițiștii recomandă rute alternative
Turiștii se întorc acasă de pe litoral la final de weekend. Polițiștii recomandă rute alternative în condițiile în care se așteaptă la aglomerație pe Autostrada Soarelui.
DN 2A Constanța – Hârșova – Slobozia - Urziceni – DN 2 – București;
A2 – Fetești sau Drajna - DN 3A – Lehliu-Gară - DN 3 – Fundulea – București;
DN 3 Constanța – Murfatlar – Adamclisi – Ostrov (traversare cu bacul) – Călărași – DN 21 Călărași – Drajna - A2 Drajna – București (sau, din municipiul Călărași - DN 3 – Lehliu-Gară – Fundulea – București).
Creșteți distanța dintre autovehicule, asigurați-vă înaintea schimbării benzii de circulație, semnalizați această intenție! Respectați regulile de circulație și pe ceilalți conducători auto!
Citește și:
- 14:50 - Asigurări de la autorități: stocurile de combustibil depășesc 2 milioane de tone, piața rămâne stabilă
- 13:22 - Românii reciclează din ce în ce mai mult
- 12:28 - Cât te costă să treci pe GPL în 2026 și cât poți economisi la fiecare plin. Șoferii români se uită tot mai mult spre gaz, odată cu explozia prețurilor
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











