Advertising
Anca Alexandrescu, reacție dură după explozia dronei din Portul Constanța: „Oamenii au fost în pericol uriaș, autoritățile ridică din umeri” - VIDEO

Anca Alexandrescu
Scris de Realitatea de Tulcea Publicat: 5 iun. 2026, 12:53
Realizatoarea „Culisele Statului Paralel”, Anca Alexandrescu, a reacționat rapid după explozia dronei navale din Portul Constanța, criticând faptul că, la o săptămână după ce o dronă a lovit un bloc din Galați, autoritățile par să nu fi învățat nimic și au reacționat lent, în condițiile în care pericolul ar fi fost chiar mai mare decât la Galați, având în vedere proximitatea unuia dintre cele mai importante terminale petroliere din țară.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:08Primele imagini din misiunea în care piloții români au neutralizat a treia dronă pătrunsă în spațiul aerian al României
- 17:03Investigație-bombă: puterea banului, deasupra legii fiscale
- 12:21Reacția MApN după doborârea celei de-a treia drone intrate în spațiul aerian al României: „Piloții noștri au doborât-o deasupra Mării Negre”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News

























