Din cauza vitezei s-a răsturnat cu camionul pe Șoseaua Baldovinești, la intersecția cu DE87

Din cauza vitezei s-a răsturnat cu camionul pe Șoseaua Baldovinești, la intersecția cu DE87
Șoferul a fost transportat la spital
Luni, 30 octombrie 2022, în jurul orei 12:30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel la 112 cu privire la faptul că, pe Șoseaua Baldovinești din municipiul Brăila, un autocamion s-ar fi răsturnat.
Polițiștii care s-au deplasat la fața locului au stabilit faptul că un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din județul Tulcea, în timp ce conducea un autocamion pe Șoseaua Baldovinești, la intersecția cu DE 87, când a efectuat virajul la stânga, nu ar fi adaptat viteza în intersecție și s-a răsturnat în afara părții carosabile, pe partea dreaptă. În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală a șoferului, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal și sunt continuate cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
- 09:55 - A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











