Haos pe autostradă: zeci de mașini au luat foc după un carambol uriaș. Un mort și peste 20 de răniți

Haos pe autostradă: zeci de mașini au luat foc după un carambol uriaș. Un mort și peste 20 de răniți
Scene de groază pe o autostradă din Japonia, unde peste 50 de vehicule au fost implicate într-un carambol uriaș
Scene de groază pe o autostradă din Japonia, unde peste 50 de vehicule au fost implicate într-un carambol uriaș. Un om și-a pierdut viața, iar alți 26 au fost răniți în urma accidentului, zece dintre mașini fiind cuprinse de flăcări.
Tragedia a pornit după ce două camioane s-au ciocnit în momentul în care au accelerat după o curbă ușoară. Drum blocat, vizibilitate scăzută și ninsori abundente, toate au contribuit la producerea unui impact în lanț cu 55 de autoturisme.
Victima este o femeie de 77 de ani aflată pe bancheta din spate a unei mașini. Alți 26 de oameni au fost răniți, iar cinci sunt în stare gravă și au fost transportați la spital. Cel puțin zece mașini au ars complet. Pompierii au luptat cu flăcările aproape opt ore, iar autostrada rămâne blocată. Autoritățile au transmis că șoferii primiseră avertizări privind riscul de accidente din cauza ninsorilor abundente.
Citește și:
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
- 09:55 - A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











