Incendiu la Slava Cercheză din cauza unui coș de fum

WhatsApp Image 2019-01-04 at 11.10.18
În această dimineață, în jurul orei 08:00, salvatorii Stației de pompieri Babadag au fost solicitați să intervină pentru limitarea efectelor unui incendiu care se manifesta la nivelul podului unei case, din localitatea Slava Cercheză. O autospecială de stingere cu apă și spumă, un echipaj SMURD și opt subofițeri s-au deplasat la locul intervenției, unde aredea pe o suprafață de aproximativ 10 metri pătrați, podul casei, construit din grinzi, șipci, lut și stuf. Pentru a limita pagubele, pompierii au evacuat bunurile materiale din camerele afectate. Din fericire, incendiul a fost observat și anunțat în timp util, neavând timp să se extindă. Cauza probabilă producerii incendiului este neizolarea corespunzătoare a coșului de fum față de materialele combustibile din jur.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 23:56 - Anca Alexandrescu, critici dure la adresa lui Ilie Bolojan: "Avem nevoie de un guvern care să facă ordine în țară"
- 20:16 - Un obiect exploziv din Al Doilea Război Mondial a explodat la un foc de tabără, în Austria: cinci copii răniți
- 17:14 - Sondaj CURS: Românii cred că Ilie Bolojan trebuie să demisioneze. AUR și PSD rămân în topul preferințelor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














