Advertising
Incendiul de la pensiunea din Mahmudia, cauzat de un cablu electric defect
16 nov. 2025, 09:58
Actualizat: 16 nov. 2025, 09:58

Incendiul de la pensiunea din Mahmudia, cauzat de un cablu electric defect
Articol scris de Scris de Realitatea de Tulcea
Toți cei 31 de turiști și 15 angajați care se aflau în interior s-au autoevacuat
Incendiul care a avut loc seara trecută la o pensiune din Mahmudia, Tulcea, a fost cauzat cel mai probabil de un cablu electric defect, informează Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență.
Peste 20 de pompieri militari au intervenit cu patru autospeciale pentru stingerea incendiului, iar acțiunea acestora a limitat pagubele la acoperiș, pod și cele cinci camere de la nivelul superior al clădirii.
Toți cei 31 de turiști și 15 angajați care se aflau în interior au reușit să se autoevacueze până la sosirea echipajelor de stingere și nu au fost înregistrate victime.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 23:56 - Anca Alexandrescu, critici dure la adresa lui Ilie Bolojan: "Avem nevoie de un guvern care să facă ordine în țară"
- 20:16 - Un obiect exploziv din Al Doilea Război Mondial a explodat la un foc de tabără, în Austria: cinci copii răniți
- 17:14 - Sondaj CURS: Românii cred că Ilie Bolojan trebuie să demisioneze. AUR și PSD rămân în topul preferințelor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














