Nuntă cu final tragic la Botoșani- un invitat a murit călcat de mașină

Nuntă cu final tragic la Botoșani- un invitat a murit călcat de mașină
O nuntă desfășurată în noaptea de sâmbătă spre duminică la Botoşani s-a transformat dintr-un eveniment fericit în unul tragic.
O nuntă desfășurată în noaptea de sâmbătă spre duminică la Botoşani s-a transformat dintr-un eveniment fericit în unul tragic.
Astfel, la ora 4:00, un bătrân de 85 de ani, invitat la petrecere a decis să plece acasă, obosit şi-a luat la revedere de la gazde, a traversat strada şi... l-a lovit în plin o maşină. Conform monitorulbt.ro, poliţiştii au spus că victima a încercat să traverseze strada prin loc neregulamentar şi a fost lovit în plin de un autovehicul condus de un tânăr de 19 ani. Când a sosit ambulanţa, bătrânul era întins pe asfalt, fără semne vitale, cu traumatisme severe. “Manevrele de resuscitare au fost începute imediat de către echipajul medical, chiar la faţa locului. Din păcate, fără răspuns, după aproximativ 40 de minute fiind declarat decesul”, a precizat pentru sursa citată medicul Ramona Guraliuc. Oamenii legii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 23:56 - Anca Alexandrescu, critici dure la adresa lui Ilie Bolojan: "Avem nevoie de un guvern care să facă ordine în țară"
- 20:16 - Un obiect exploziv din Al Doilea Război Mondial a explodat la un foc de tabără, în Austria: cinci copii răniți
- 17:14 - Sondaj CURS: Românii cred că Ilie Bolojan trebuie să demisioneze. AUR și PSD rămân în topul preferințelor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














