Un şofer neatent a accidentat un om la Vişina

WhatsApp Image 2019-10-17 at 08.40.57
În dimineața zilei de 17 octombrie, un bărbat în vârstă de 50 de ani din Mahmudia, în timp ce conducea o autoutilitară, pe raza localității Vişina, județul Tulcea, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de mers cu spatele şi a acroşat un bărbat în vârstă de 51 de ani din localitatea Vişina, care se angajase în traversarea străzii în mod neregulamentar. În urma accidentului a rezultat rănirea pietonului, care a fost transportat la spital pentru îngrijiri şi investigaţii. Conducătorul auto poseda permis de conducere și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice. Cu toate acestea s-a ales cu dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 23:56 - Anca Alexandrescu, critici dure la adresa lui Ilie Bolojan: "Avem nevoie de un guvern care să facă ordine în țară"
- 20:16 - Un obiect exploziv din Al Doilea Război Mondial a explodat la un foc de tabără, în Austria: cinci copii răniți
- 17:14 - Sondaj CURS: Românii cred că Ilie Bolojan trebuie să demisioneze. AUR și PSD rămân în topul preferințelor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














