Scris de Realitatea de Tulcea Publicat: 23 iun. 2026, 15:23
Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a transmis un avertisment important pentru părinți și îngrijitori, după o tragedie petrecută în Franța, unde doi copii de 2 și 4 ani au fost găsiți morți într-un autoturism. Cazul a readus în atenție riscurile uriașe ale lăsării copiilor singuri în mașină, mai ales în perioadele cu temperaturi ridicate.
Citește și
- 08:58Recomandările ASSMB pentru a fi în siguranță pe timp de caniculă
- 08:40Realitatea Medicală cu Nicole Păcuraru: Cum recunoști deshidratarea?
- 08:12Croissant preferat de copii, retras din magazine. Produsele conțin un fragment de metal
- 13:04Cum să te protejezi de caniculă. Sfaturile transmise de IGSU pentru zilele cu temperaturi extreme
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News


























