Șoferi beți criță, prinși de Poliție înainte de a produce catastrofe pe șosele

Șoferi beți criță, prinși de Poliție înainte de a produce catastrofe pe șosele
Mai mulţi şoferi,depistaţi pe raza judeţului Tulcea, conducând după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
Mai mulţi şoferi,depistaţi pe raza judeţului Tulcea, conducând după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
La data de 26 septembrie., polițiștii Serviciului Rutier Tulcea au depistat un bărbat de 66 de ani, din comuna Murighiol, în timp ce conducea un auto, pe raza localității Dunavățu de Jos, județul Tulcea, fiind sub influența băuturilor alcoolice, cu o concentrație de 0,44 mg/l alcool pur în aerul expirat.În aceeași zi polițiștii Serviciului Rutier Tulcea au depistat un bărbat de 42 de ani, din comuna Văcăreni, județul Tulcea, în timp ce conducea un auto, pe raza localității Văcăreni, fiind sub influența băuturilor alcoolice, cu o concentrație de 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat.La data de 27 septembrie, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Nufăru au depistat un bărbat de 51 de ani, din localitatea Nufăru, județul Tulcea, în timp ce conducea un auto pe raza localității, fiind sub influența băuturilor alcoolice, cu o concentrație de 0,94 mg/l alcool pur în aerul expirat.În toate cauzele, polițiștii au întocmit dosare de cercetare penală.Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
- 08:36 - România, la limita supraviețuirii. Peste 50% dintre oameni sar peste mese din lispă de bani
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











