Dinamo – Universitatea Craiova 1-1

Dinamo – Universitatea Craiova 1-1
Dinamo are 49 de puncte, la fel ca Rapid
Echipa bucureşteană Dinamo a terminat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a 26-a, scrie Realitatea Sportivă.
Oltenii au avut cea mai mare ocazie a reprizei întâi, în minutul 32, când Screciu a trimis o lovitură de cap, iar Mărginean a deviat mingea în bara propriei porţi.
În rest, prima parte s-a încheiat fără nici un şut pe poartă pentru ambele echipe. După reluare, încercările ofensive ale gazdelor au dus la deschiderea scorului.
Armstrong a centrat, Opruţ a trimis din prima în acreu de unde Alberto Soro a înscris cu capul.
Golul egalizator a venit în minutul 62, când Carlos Mora a luat o acţiune pe cont propriu, i-a pasat lui Cicâldău, iar acesta a centrat la prima bară, în careu, unde Al Hamlawi i-a luat faţa lui Boateng înscriind la colţul scurt.
În minutul 70 portarul craiovean, Laurenţiu Popescu, a ieşit foarte bine la Armstrong şi derby-ul Dinamo – Universitatea Craiova s-a terminat 1-1.
Craiova rămâne lider, cu 50 de puncte, urmată de Rapid şi Dinamo, ambele cu câte 49 de puncte.
Citește și:
- 09:22 - Fotbal: Victorie dramatică pentru 'U' Cluj, 1-0 cu FC Argeș, în play-off-ul Superligii
- 23:25 - Moment dramatic la Galați: tatăl fotbalistului Dragoș Huiban a murit la scurt timp după partida Oțelul-Metaloglobus
- 17:25 - Fostul pilot italian Alex Zanardi a decedat la 59 de ani
- 09:45 - Csikszereda a învins FCSB cu 1-0 și a intrat în lupta pentru barajul de Conference League
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














