DINU GHEORGHE, FOSTUL PREȘEDINTE AL CLUBURILOR RAPID ȘI DINAMO, GĂSIT FĂRĂ SUFLARE ÎN CASĂ

DINU GHEORGHE, FOSTUL PREȘEDINTE AL CLUBURILOR RAPID ȘI DINAMO, GĂSIT FĂRĂ SUFLARE ÎN CASĂ
Dinu Gheorghe a murit, marți, la vârsta de 68 de ani
Dinu Gheorghe, fost președinte al cluburilor Rapid și Dinamo, a murit, marți, la vârsta de 68 de ani. Acesta a fost găsit mort în propria locuință, chiar de femeia care îi făcea menajul.
Dinu Gheorghe, care a avut 4 mandate la Rapid, a mai fost președinte la FC Brașov, Astra Ploiești, ASA Târgu Mureș și Dunărea Călărași.
Informația a fost confirmată de George Copos, fost patron al grupării giuleștene.
„Da, este adevărat. Acum mă duc la el. Un mare prieten pe care l-am pierdut. A ajutat enorm Rapidul. Sunt șocat. Dumnezeu să-l odihnească”, a declarat Copos, potrivit realitatea.net
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 12:35 - Mesaj de la Gheorghe Hagi pentru Cristi Chivu după titlul din Italia: „Performanță uriașă”
- 10:53 - Mesaj de la Ilie Bolojan: performanțele elevilor la FIRST Tech Challenge și succesul lui Cristi Chivu, motive de mândrie națională
- 08:47 - Cristi Chivu, după titlul câștigat cu Inter: „Este meritul băieților. Eu? Sărbătoresc cu o țigară”
- 07:49 - Cristi Chivu, elogiat în Italia după titlul cucerit cu Inter: „A demonstrat inteligență și personalitate”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News














