FOTO Explozie urmată de incendiu în Tulcea. O bătrână a murit

FOTO Explozie urmată de incendiu în Tulcea. O bătrână a murit
Femeia de 96 de ani era imobilizat[ la pat
O explozie urmată de incendiu a avut loc astăzi la o casă de pe strada Griviței îdin municipiul Tulcea. O femeie de 96 de ani, imobilizată la pat, a decedat.
Detașamentul de Pompieri Tulcea intervine cu două autospeciale de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD, precum și 1 echipaj SAJ, cu medic.
La sosirea salvatorilor, incendiul se manifesta într-un dormitor, pe o suprafață de aproximativ 10 mp, iar în interior se afla o persoană carbonizată, o femeie, în vârstă de 96 de ani.
"Pompierii au lichidat incendiul și au acționat pentru evacuarea fumului. În urma producerii evenimentului au fost afectate 3 încăperi( un dormitor, un hol și o bucătarie) și bunurile din interiorul acestora, fiind salvate casele învecinate," transmite ISU Delta.
Cauza probabilă producerii incendiului este foc deschis în spații închise( o candelă sau lumânare a fost lăsată nesupravegheată).
Polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ,,ucidere din culpă” și ,,distrugere din culpă”.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 08:27 - Schimbări radicale în Codul Rutier: amenzi mai mari și suspendarea permisului pentru neplată
- 08:13 - Remorcher scufundat în Portul Midia. Trupul unei alte persoane decedate a fost recuperat de scafandrii militari
- 07:57 - Carburanții s-au scumpit din nou: motorina premium trece de 10 lei pe litru în unele benzinării
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News











