Advertising
UE pregătește cele mai ample sancțiuni împotriva Rusiei de la începutul războiului. Kaja Kallas: „Presiunea trebuie să crească”

Kaja Kallas / Profimedia
Scris deRealitatea de Tulcea
Publicat17 aug. 2026, 07:04
SursăRealitatea.Net
Uniunea Europeană pregătește extinderea semnificativă a sancțiunilor împotriva Rusiei, în ceea ce ar putea deveni cel mai amplu pachet de măsuri punitive de la începutul războiului din Ucraina. Șefa diplomației europene, Kaja Kallas, susține că noile sancțiuni ar putea crește cu o treime numărul entităților ruse vizate de restricții.
Citește și
- 21:08Sistemul medical băgat de Bolojan la aparate. Ana Maria Păcuraru: „Un medic de la Făurei nu poate fi plătit după aceeași grilă cu un medic de la Floreasca”
- 12:21Petrișor Peiu: „Dezbaterile din Parlament pe problemele reale au fost îngropate de vuvuzelele mizelor mici”
- 14:36Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „Peste aceste lucruri trebuie să trecem strângând din pumn, fiind puternici și revenind la vechea ordine”
- 17:42Românii, sacrificați de Ilie Bolojan pentru imaginea de salvator
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Tulcea și pe Google News


























